Nefesin önemi hakkında ne kadar konuşsak yeterli olmayabilir.
Nefes bize sadece hayat taşımaz, nefes aynı zamanda oksijene yüklenmiş bilgi kodlarını almamızı sağlar, bizi sakinleştirir, yeni fikirler keşfetmemize ya da olanları anlamlandırmamıza yardımcı olur ve sağlıklı bir yaşam için şarttır.
Endişe, panik ve anksiyeteyi azaltır: Pek çoğumuz sürekli olarak orta-düşük dereceli gerilim altında yaşıyoruz ve hızlı ve yüzeysel nefes alıyoruz.
Derin ve bilinçli nefes almak, parasempatik sinir sisteminizi çalıştırır ve buna cevap olarak doğal rahatlama gelir. Endişelerinizi azaltmak için daha yavaş, daha derin ve daha bilinçli nefes alıp vermeyi deneyin.

Zihninizde berraklık sağlar, odaklanmayı kolaylaştırır: Yavaş ve bilinçli nefes beyine oksijen sağlar.
Bundan sonra büyük bir karar alacağınız zaman, yavaş, derin ve bilinçli nefes almayı ve vermeyi deneyin. Nefesle gelen netliği hissedin. Önünüzdeki konuya çok daha açık ve berrak niyetlerle odaklandığınızı göreceksiniz.

Eski Şamanik ve Pranayama öğretmenleri nefes çalışmalarıyla bilincin yüksek seviyelerine ulaşırlardı.
Gün boyunca nefesinizin farkına vararak ve zaman zaman kontrol edip, derin, yavaş ve bilinçli nefeslerle tutarlı bir şekilde hem moralinizi hem de ruh halinizi yüksek seviyelerde tutabilirsiniz.
1931 Nobel Tıp Ödülü Otto Warburg’a verilmişti. Warburg, kanserli hücrelerin yüksek oksijenli ortamlarda yaşayamadığını keşfetmişti.
Derin nefes için hastalanmayı beklemeyin. Sağlıklı hücrelerinize olan şükranınızı bol oksijen alarak gösterin.
Derin, yavaş ve bilinçli nefes cilde giden kan akımını hızlandırır ve cildiniz çok daha canlı, taze ve ışıltılı bir hale bürünür.

Sindirimi destekler: Rahat bir beden, organların sağlıklı çalışmasını sağlar.
Bedenimizin yönetmediğimiz sistematik aktivitelerini desteklemek için sağlıklı organ fonksiyonlarına ihtiyacımız var.

Nefes, sindirme, özümseme, emilme ve arındırmayı daha etkili bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Derin, yavaş ve uzun nefesler kalp kasına bütünüyle oksijen sağlar.
Böylece kalp atışlarınız yavaşlar ve tansiyonunuz dengelenir.
Derin nefesler Epifizi uyarır.
Epifizin dengeli bir şekilde hormon salgılaması ise uyku şablonlarımızı etkiler, böylece dinlendirici, derin ve sağlıklı bir uyku çekmenize yardımcı olur.
Nefesin günümüz bilim insanlarınca incelenmemiş ancak benim kendimde ve çalışmalarımda gözlemlediğim, pek çok nefes eğitmeninin de üzerinde durduğu sayısız yararları var.

Nefes, özellikle istenmeyen davranış şablonlarının çözülmesinde, negatif anı, duygusal bağ ve inançların salıverilmesinde ve boyutlar arası bilinç yolculuğunda vazgeçilmez bir araçtır.
Derin nefes bize bilmediğimiz dünyaların kapılarını açar, aydınlanmaları sağlar, yükselişimize yardımcı olur ve işin kısası bizi MUTLU eder!


Adding to the stakes this year are the rollout of the every student succeeds act, which goes into full effect tick this link now in the 2017-18 school year, and fierce political tensions in a number of states.

İletişim Formu

Aşağıdaki alanları doldurup bize gönderin,
en kısa sürede size geri dönüş yapalım.
FORMU GÖNDER
*Lütfen belirtilen tüm alanları doldurun.
close-link
Bize Ulaşın